تبلیغات
دنیای آموزش - 5 نمونه از قابلیت های سایت yahoo

 


بازدید : مرتبه
تاریخ : سه شنبه 2 تیر 1388

گوگل بهترین و موفق‌ترین موتور جستجوی حال حاضر اینترنت است و نمی‌توان از این قضیه چشم پوشی کرد، اما سایر رقبای گوگل هم ویژگی‌های خاص خودشان را دارند که بعضی وقت‌ها به علت این توانمندی و قدرت‌نمایی گوگل از چشم ما پنهان می‌مانند، مثلا موتور جستجوی یاهو قابلیت‌هایی دارد که کمتر کسی از آنها با خبر است. در این پست قصد داریم به 5 نمونه از این قابلیت‌ها اشاره کنیم. این قابلیت‌ها عبارتند از:

1- از باکس جستجوی یاهو ایمیل بفرستید

۲- متن ترانه‌های دلخواه خود را بیابید

3- جستجو بر مبنای ترتیب کلمات

4- جستجو در سایت‌های دلخواه‌تان از طریق موتور جستجوی یاهو

5- تعداد لینک‌های یک سایت به سایتی دیگر

1- از باکس جستجوی یاهو ایمیل بفرستید

شما می‌توانید خیلی راحت از باکس جستجوی یاهو مقدمات ارسال یک ایمیل را فراهم کنید، برای اینکار کافی است در این باکس عبارت mail abc@xyz.com! را تایپ کنید و بعد کلید Web Search را کلیک کنید در این شرایط به اشتراک ایمیل یاهوی خودتان هدایت می‌شوید و یک صفحه ویرایش ایمیل که در بخش گیرنده آدرس ایمیل abc@xyz.com تایپ شده است در مقابل‌تان گشود می‌شود.

 

 

۲- متن ترانه های دلخواه خود را بیابید:

فرض کنید اخیرا ترانه‌ای از M-adonna (به دلیل قیلطرینگ اینجوری تایپ می شود!) برای شما جذابیت پیدا کرده یا کلا دنبال متن ترانه هایی از این خواننده هستید کافی است در باکس جستجوی یاهو عبارت m-adonna lyrics را تایپ کنید و بعد کلید جستجو را بزنید تا به متن همه ی ترانه های این خواننده دسترسی پیدا کنید یا اینکه اگر دنبال ترانه‌ی خاصی هستید مثلا متن ترانه ی American Life از همین خواننده کافی است باز در باکس جستجو تایپ کنید m-adonna american life lyrics تا متن ترانه ی مورد نظر را در کمترین زمان ممکن بیابید.

http://f.imagehost.org/0906/2_30.jpg

 

 

۳- جستجو بر مبنای ترتیب کلمات

یکی از کارهای دیگری که می‌شود با موتور جستجوی یاهو کرد و خیلی کاربردی است جستجو بر مبنای ترتیب کلمات است بهتر است مثلا اگر در باکس جستجوی یاهو عبارتی مثل [Sylvester Stallone] را تایپ کنید و بعد دستور جستجو را صادر کنید این موتور جستجو کلیه صفحاتی که در آنها کلمه‌ی Sylvester قبل از کلمه‌ی Stallone آماده است را می‌یابد.

 

 

۴- جستجو در سایت‌های دلخواه‌تان از طریق موتور جستجوی یاهو

از قابلیتهای منحصر به فرد دیگر یاهو اینکه از طریق باکس جستجوی یاهو می‌توانید در سایت‌های دلخواه‌تان جستجو کنید، برای مثال کافی است در باکس جستجوی یاهو تایپ کنید Wiki Google! تا عبارت Google را در ویکی‌پدیا جستجو کنید و به مقاله‌های مرتبط دسترسی پیدا کنید، برخی از سایتهای دیگری که می‌توان با یاهو آنها را جستجو کرد عبارتند از ebay! و amazon! و flickr!.

این قابلیت یاهو یک کارایی دیگر نیز دارد، اگر از فایرفاکس استفاده می‌کنید این مرورگر دوست داشتنی یک باکس داخلی و اینترنال برای جستجو دارد که می‌توانید یک موتور جستجو را به صورت پیش فرض برایش تعریف کنید و بعد بدون مراجعه به آن جستجو را خیلی سریعتر از طریق همان باکس آغاز کنید، حالا اگر موتور جستجوی پیش فرض این باکس را یاهو قرار دهید می‌توانید موارد ذکر شده در بالا را نیز در درون این باکس انجام دهید

 

 

۵- تعداد لینک‌های یک سایت به سایتی دیگر

یک سئوال ساده ولی مهم- آیا می‌توانید بگوئید مثلا چندبار در مقالات ویکی پدیا به سایت CNN لینک داده شده است؟ استخراج این نوع اطلاعات از طریق موتور جستجوی یاهو کار بسیار ساده‌ای است برای این منظور کافی است عبارتی به صورتی که در تصویر زیر نمایش داده شده است را تایپ کنید تا به اطلاعات مورد نظرتان دسترسی پیدا کنید.

http://f.imagehost.org/0003/1_66.jpg
طبقه بندی: ترفند های یاهو مسنجر، 
ارسال توسط سارا
ویژه ها
آرشیو مطالب
نظر سنجی
کدام بخش وبلاگ بیشتر مورد استفاده شماست؟


پیوند های روزانه
امکانات جانبی
blogskin